Line-up Sonneedition

Sonneedition

Sonneedition

**Websound.eu techno stage***

20.00 Martini

21.30 Mildee

23.00 Eco (PL)

00.30 Orbith

02.00 Rydel (NL)

03.30 Lucasch vs. Coma

05.00 the Frog (SLO)

06.00 End

 

**Kill out stage:**

21.00 – 05.00 DJs allnight

 

Websound.eu stage – hlavní stage

 

Rydel (NL)

Eco (PL)

the Frog (SLO)

Orbith

Martini

Mildee

Coma vs. Lucasch

 

Kill out stage by Kimon Data + hosté

 

Kimon Data + live bonga

Luis

Ronnie

 

Rydel (NWORec, Sub Cult, NL/SLO)

Web: www.djrydel.com

Dj Rydel se začal o elektronickou hudbu zajímat na konci 80′ let. Djjem se stává v roce 1994. V jeho začátcích hrál různé styly taneční muziky. Od hardcore, hardtrance přes house až k technu a jim podobným. Pro precizní techniku mixu a skvělou komunikaci s davem, se stávají, jeho sety, velice vyhledávané a umožňují mu cestovat po celé Evropě. Inspirován Slovinskou scénou začíná v roce 2000 hrát techno a v roce 2004 se stěhuje z Amsterdamu do Ljubljaně. V současnosti se zaměřuje na techno a house, ale jak on sám říká „New, old, commercial, uplifting, pounding, floating, euphoric or deep.. It’s all a matter of time, place and people“(tohle jedinečné sousloví nejde bohužel přesně přeložit…pozn.překladatele -:)

V jeho produkci razí filozofii, že v jakémkoliv stylu je možné čerpat inspiraci. První tracky vydává na labelech Krach Records (Německo), FRR (Slovinsko) a Taigatrommel (Švýcarsko). Jeho jméno je spojeno i s takovými labely jako je Subcult (UK) a nebo Weapon (USA). V roce 2007 se připojuje k labelu DDance Records nejen jako dj, ale také jako manažer a designér. Se svými kamarády a několika dalšími djji v roce 2010 zakládají, dle svých slov, nadějný a slibný label pro budoucnost elektronické hudby–New World Order Records(NWOR). S lidmi od labelu tento rok v létě spolupořádali několik zajímavých akcí a plánují do budoucna mnoho dalších novinek, proto mějte své oči a uši otevřené!!

Zahraniční vystoupení:

Rakousko, Belgie, Chorvatsko, Kolumbie, Česká Republika, Německo, Itálie, Holandsko, Norsko, Polsko, Slovinsko

 

Eco (PL)

bude upřesněno

 

the Frog (NWORec, Vezotonik, SLO)

Web: www.nworec.com

Dj the Frog, vlastním jménem Darjan Brdnik pochází ze Slovinska. Možná budete překvapeni, že ještě dříve, že než se Darjan začal zabývat taneční muzikou, velice si oblíbil punk-rockovou hudbu. V roce 1999 navštívil svou první party ve známé Hale Golovec. Tak moc se mu zde zalíbilo, že se rozhodl pořídit si své první gramofony.

Svou djskou dráhu začal v roce 2001 a o tři roky později začal také produkovat svůj vlastní sound. Nejdříve ze všeho si oblíbil hard techno a hrál na mnoha techno akcích. Potom se ale rozhodl zásadně změnit svůj styl hraní a rozhodl se hledat svůj vlastní unikátní techno sound.

Mezi jeho oblíbené producenty patří Eric Sneo, Chris Liebing, Adam Beyer, Elen Milivojevic a další …

Zároveň je jedním ze zakladatelů labelu NWORec.

Frog patří mezi ty bojovníky na taneční scéně, kteří se snaží o navrácení toho pravého techna a můžete si být jisti, že jakmile ho uslyšíte hrát, nebude chtít odejít z parketu.

Orbith (djorbith.com, Brno)

Web: www.djorbith.com

DJ Orbith patří ke špičce česko-slovenské taneční scény již od roku 1999. Postupně se z rave a techna, které hrál na začátku své kariéry, dostal až k hudebnímu stylu elektro. Je považován nejen za jednoho z nejlepších českých djů, ale také člověka, který představuje elektro českému publiku. Pro jeho sety je charakteristická hudební směsice techna a elektra a spontánní vystupování za mixem.

Své djské začátky si odbyl v brněnském klubu Fan Favorit, kde od roku 1996 začal pravidelně hrávat každou středu a pátek, a to až do roku 1998. Jeho popularita rychle rostla, Orbith se stal jedním z nejoblíbenějších djů v Brně a za krátkou dobu se začal objevovat na velkých akcích jako Orion Hall či Citadela. V roce 2000 získal nového manažera a netrvalo dlouho a Orbith se postupně dostal do Prahy a potažmo do celých Čech.

V roce 2001 Orbith získal titul Objev roku a o 2 roky později se stal vítězem v prestižní anketě Dance Awards. Od té doby pravidelně vystupuje po celé ČR, a to jak v klubech, tak na velkých akcích (např. Summer of Love, Electric Kingdom Czech, Cocoon clubbing world tour Czech) a kromě toho se postupně dostává i do zahraničí (Mayday Hungary, M25 Poland, Nemo club Belarus). Od roku 2003 se stal rezidentem akcí Elektra v pražské Roxy, ke které později přibyla i brněnská edice.

První krok k tvorbě vlastní hudby učinil v roce 2001 – na kompilaci Elektronik Basslines mu vyšel jeho první track „Fussganger“. O rok později vydal na českém labelu Licker „Fussganger rmx“ a následoval singl „No Money No Love“ v roce 2005 (sampler Summer of Love s Alter Ego, Elektrochemie LK, Richie Hawtin). Jeho zatím posledním producentským počinem je EP Phantom – deska, kterou společně s Michalem Poliakem vydává na labelu Qrime Records.

Orbithovo zaměření na djing ho vynáší do čelních pozic české taneční scény, nepřetržitě hraje po klubech a pracuje na nových deskách. O tomto činorodém umělci jistě v budoucnu ještě hodně uslyšíme…

Martini (JZD promotion, Valašské Klobouky)

Web: www.idj.cz/martini

Vlastním jménem Martin Liška, je zakladatelem a majitelem agentury JZD Promotion, která se zabývá party promotion a bookingem. Od svých patnácti let hrával aktivně v regionálních kapelách na postu kytaristy, stylově to bylo od rocku, metalu až k punkové hudbě. K taneční hudbě se dostavá začátkem devadesatých let a to díky kapelám jako Prodigy, Chemical Brothers. Píše se rok 96, kdy navštěvuje s kamarády svoji první párty, byla to jedna z prvních Free party v Hostomicích (dnešní czechtek), která ho uchvátila natolik, že se s kamarádem vrhají na pořádání prvních tanečních večírku, ze začátku to byly takové směsky všech možných odnoží tanečních stylů, na svoji dobu celkem slušná návštěvnost.

Po strastiplné cestě trápením se na PC, kde ne a ne docílit zvuku, který by ho uspokojoval, přichází někdy kolem roku 2002 k DJingu, kde objevuje spousty možností mixu. Nejprve pod pseudonymem MAFOKS, kdy hraje výhradně tekno, později už jako MARTINI , kdy už se stylizuje do klidnějších vod house music, všech jeho možných odnoží. Aktuální sound Martiniho je techhouse a funky groovy techno. Má taky svou residentní noc s názvem JZDclubbing , se kterou objíždí společně s kolegy z agentury kluby na moravě a slovensku.

Zahrál si v klubech: Brno (Yacht Club, 7 Nebe), Zlín (Bush, Golem, Bar u Šneka), Vsetín (U tří opic), Luhačovice (Bludička, U Suchánků), Valašské Klobouky (VestiBull,KD Radost), Slavičín (Scream, Sokolovna, Áčko, Festiválek), Brumov (Olympia, Ex-club), Hluk (Euro club), Jablonné nad Orlicí (club Galaxy), Chropyně (club Mix), Lidečko (Račné), Púchov/SK (Shaka, Ropucha), Trenčín/SK (Krankenhaus).

Oblíbení producenti: Valentino Kanzyani, Umek, Hertz, Preach, Pedro Delgardo, Bryan Cox, Axel Karakasis, Eric Sneo, Wehbba, Cirez D, Corvin Dalek

Mildee (strobe, Uherské Hradiště)

Web: www.idj.cz/mildee

Rodák z Uherského Hradiště, který se do elektronické hudby zamiloval v 17-nácti letech už od svých prvních parties. K hraní se dostal asi o 2 roky později na kolejích VUT v Brně, brzy začíná nakupovat své první desky a po několika měsících i gramofony. Jeho první akce se datují do poloviny roku 2004, kdy se spolupodílel na klubových akcích Technation v klubu Diamantino v Traplicích na Uherskohradišťsku. Na začátku roku 2006 si jej všimnul zakladatel agentury Euforia – Dj Nirthy, který jej přijal do své bookingové agentury. Ve druhé polovině roku 2006 začíná Mildee úzce spolupracovat se Skeinem z agentury Strobe.cz a ve druhé polovině roku 2007 přechází pod tento exkluzivní booking. V roce 2007 se stává spoluorganizátorem a rezidentem úspěšné taneční párty Sonne Edition. Za dobu svého působení pod křídly agentury Strobe si už několikrát zahrál i v zahraničí, na Slovensku a v Polsku.

Coma vs. Lucasch (strobe, Zlín, Uh. Hradiště)

Coma

Web: www.idj.cz/coma

Zlínem se poprvé rozlila vlna euforie a štěstí tenkrát, když v roce 2001, poprvé stoupl za mixážní pult DJ Coma. Tehdy ucítili tu energii všichni. Dokonce i ti pevně připoutaní k lůžku. Všichni museli byť aspoň v duchu tancovat. Takový rytmus a smysl pro výběr kvalitní hudby doposud u nikoho nezažili. Od té doby pravidelně rozpaluje parkety po celé republice a často i v zahraničí. Přijďte si pořádně zatrsat všichni kdo stojíte o show a parádní hudbu na Sonne Edition 10! DJ Coma zde vystoupí již 25. 12. 2010. Jeho hudebním stylem je techno-rave-electro.


Lucasch

Web: www.idj.cz/lucasch

Je zakladatelem a majitelem agentury Strobe a djingu se věnuje již 11 let. Zahrál si na spoustě klubových akcí po celé ČR i Slovensku, ale také na větších akcích jako např. Hradhouse 2002, Hradhouse 2003, několika Apokalypsách, Ibiza Night, sérii halových akcí Golden Techno, atd. Hrál také na zahraničních festivalech jako např. Summer Trip 2003 (D), Ruhr In Love 2004 (D), Ruhr in Love 2005 (D), E-Lake Festival 2004 (L). Zahrál si v nejlepších klubech v Německu, Rakousku, Belgii, Slovinsku, Lucembursku, Švýcarsku, Polsku, Bulharsku, Slovensku po boku djs jako např. Marco Bailey, Adam Beyer, Rush, Dave Clarke, Chris Liebing, Marco Carola, Sonique, Moguai, Tomcraft, Inigo Kennedy, Preach, Takaaki Itoh, Marusha, Jay Denham, Marco Lenzi, Eric Sneo, Toni Rios, Oscar Mulero, Marko Nastič, Kay D. Smith, Felix Kroecher, atd. V současné době se prezentuje svým typickým šlapotem v rytmu techno music.

Kimon Data + live bonga (strobe, Zlín)

Projekt těchto mladých DJs a hudebníků ze zlínského kraje vznikl v polovině letošního roku při možnosti zahrát ve společném setu na Strobe stagi známého festivalu Hradhouse. Po pouhém jednom setkání ve studiu se jejich premierové vystoupení v Boskovicích setkalo s pozitivním ohlasem u obecenstva a oba je ujistilo v tom, že by v realizování projektu měli pokračovat. Jejich základním vybavením pro vystoupení jsou 3 decky (gramofony nebo CD) a syntetizator Korg. Dále tento základ rozšiřují o živé bonga, další decky, nástroje a mašinky… v podstatě o cokoliv, co lze připojit na vstup mixu 🙂 Jejich další vystoupení si můžete vychutnat na desátém výročním pokračování párty Sonne Edition, kde vystoupí na samostatné stagei.